ORBX VECTOR vs AEROSOFT - Propadlá scenérie!

Pouhou náhodou při testování Preparu3D v3 jsem zjistil, že ORBX Vector dělá problém se scenériemy od Aerosoftu. I když jsem nainstaloval, jako první nejdříve terén a nebe což je ORBX Global, Vector, REXe 4 a potom teprve scenérie letištit, tak se mi Mega Airport Prague propadla pod terén. Zajémavé bylo, že plocha na některých místech zůstala pevná.
Problém jsem se snažil vyřešit pomocí nastavení a konfigurací. Otázka byla, kde je zdroj, který za to může a jak to napravit. Nakonec jsem našel na jednom "americkém" fóru o co se jedná.
Řešení naprosto jednoduché, ale bohužel neúspěšné. Jinými slovy se ten problém nedá zatím vyřešit respektive jsem jiné řešení nenašel.
Abych zvedl scénérii zpět do původní nadmořské výšky, bylo potřeba najít ORBX Vector a jeho konfigurátor.

Ten jsem našel zde: D:\Program Files\Lockheed Martin\Prepar3D v3\ORBX\FTX_VECTOR\FTX GLOBAL VECTOR Configuration Tool.exe

Aby se Vector nepletl do terénu ostatních scenérek a to zvláště od Aerosoftu, tak lze daná letiště vyhledat pomocí ICAO kódu a přehodit do pole tzv. "vyzvednutí". Jak na to?
Pro představu jsem umístil screenshoty:
Bohužel efekt byl sice znatelný, ale nikoliv takový, jaký má být. Letiště V. H. se sice zvedlo, ale pozemní komunikace (ground) nebyl. Jidiné podle čeho se dá orientovat je zbarvení terénu, jako foto-snímky z výšky.
Pro představu jsem umístil screenshoty:
Po zjištění problému jsem se také dočetl, že tento problém má vetšina scenérií z knihovny Aerosoftu. Takže výrazně doporučuji nekombinovat ORBX Vector a Aerosoft. Nepomůže vám ani odinstalce!
Doufám že jsem vám pomohl v rozhodování, při pořizování ať jednoho či druhého.

10.2.2017

Copyright © 2017 www.flight-virtual.cz. Všechna práva vyhrazena.